LİDAR Uzaktan Algılama ve Çevre İzleme
Otonom Sürüş
Otonom Sürüş

LiDAR, otonom sürüş ve yardımlı sürüş için güvenli ve güvenilir çalışmayı sağlamada kritik bir rol oynayan bir tür anahtar sensördür. Techwin, sürücüsüz araçların artan pazar talebini karşılamak için CKLID-1550 serisi atımlı fiber lazerler sunmaktadır. Bu fiber lazerler, otonom sürüş ve destekli sürüş alanında üst düzey LiDAR sisteminin zorlu taleplerini tam olarak karşılayabilen mükemmel performansa sahip, göze zarar vermeyen 1550 nm dalga boyuyla tasarlanmıştır.

Daha
Rüzgar Sensörleri İçin Uyumlu Doppler LİDAR
Rüzgar Sensörleri İçin Uyumlu Doppler LİDAR

Uyumlu Doppler LiDAR (CDL) rüzgar hızı ölçüm uygulamasında kullanılmaktadır, küçük boyuta, yüksek ölçüm doğruluğuna ve mükemmel zamansal ve uzaysal çözünürlüğe sahiptir. Geleneksel mikrodalga radar ile karşılaştırıldığında, Doppler Uyumlu LiDAR, özellikle açık hava türbülans tespiti gibi temiz hava rüzgar alanlarında rüzgar hızı ölçümünde olağanüstü avantajlara sahiptir.

Daha
3D lazer tarayıcı ve Lazer Ölçümleme
3D lazer tarayıcı ve Lazer Ölçümleme

Yer ve çevre bilimleri --- topografik araştırma, LiDAR haritalama, buzul izleme, kıyı şeridi değişiklikleri, ormansızlaşma, vb
Otomobil --- çarpışmadan kaçınma, hız ölçümü, robotik araç rehberliği;
Çoğu LiDAR sistemi, ışığın nesneye ileri geri uçması için geçen süreyi belirleyerek mesafeyi ölçmek için atım yöntemini, özellikle LiDAR'ı kullanır.

Daha